e-mail: biuro@hax-serwis.pl
tel./faks:+48 32 430 97 85

Urządzenie do pobierania próbek gleby UPG-HS-100

UPG-HS-100 jest urządzeniem do pobierania próbek gleby wraz z własnym agregatem hydrauliczno-spalinowym.

Urządzenie składa się z agregatu hydraulicznego napędzanego silnikiem spalinowego marki HONDA oraz urządzenia umożliwia pobranie próby z głębokości do 100cm.

Urządzenia pobierające opiera się na silniku udarowym. Próbnik wprowadzany jest do ziemi przy pomocy – wrzeciona i młota hydraulicznego (KAFAR), o wysokiej częstotliwości pracy. Następnie próbnik jest obracany i wyciągany z ziemi saniami wysięgnika. Zebrany materiał próbkowy zostaje w odstępach 30cm wyjęty z wrzeciona za pomocą dłuta i szalki/łopatki.

UPG-HS-100 oprócz pobierania prób gleby, można użyć jako urządzenia do badania profilu glebowego do głębokości aż 100cm. Próbka, po wyjęciu z ziemi, uwięziona jest w wrzecionie próbnika i przez pionową szczelinę, doskonale widoczne są poszczególne jej warstwy.

UPG-HS-100 można zamontować na ciągnikach, pojazdach terenowych, quadach (ATV), pojazdach ciągnionych oraz innych pojazdach transportowych nie wyposażonych w hydraulikę siłową dzięki zastosowania niezależnego agregatu hydraulicznego.